День Європи у селі Красівка Семенівської сільської ради відзначили дебатами

День Європи у селі Красівка Семенівської сільської ради відзначили по-особливому. Жителі громади разом із представниками влади, - заступником сільського голови Оленою Баценюк, в.о. старости Ігорем Апатовим, - провели дебати "Моя громада".

Перша частина заходу була інтерактивною, в якій учасники обговорювали етапи формування місцевого бюджету та видатки. Жваве обговорення викликало питання про місцеві податки та їх сплату. Після теоретичної частини учасники заходу були розділені на дві групи, в яких запрошені староста та заступник голови виступали в ролі експертів. Перед командами було поставлено завдання розвинути громаду за європейським зразком, за заздалегідь підготовленим сценарієм, в якому передбачені всі можливі перепони, як то оптимізація шкільної мережі, низькі податкові ставки, повернення акцизу державі, надзвичайні ситуації тощо.

Гравці умовної гри відчули себе в якості керманичів громади і подекуди рішення неабияк важко давалися, про що говорить не поодиноке голосування в командах за ту чи іншу пропозицію вирішення проблеми та дискусії. Команди успішно фінішували, виконавши завдання та отримавши неабиякий емоційний заряд, про що пізніше обговорили на рефлексії.

Очевидним для всіх стало те, що без діалогу та співпраці між владою та жителями громади, розвитку не бувати. І після дебатів учасники обговорили реальні питання з життя громади та подальші дії в сфері благоустрою сіл Семенівської ОТГ. Дебати "Моя громада" організували БМРГО "Добра справа" та Красівська сільська бібліотека в рамках проекту "Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні" (ПУЛЬС), що реалізує USAID спільно з IREX, за підтримки АМУ. 

2019-05-18