У Семенівській громаді, що на Житомирщині, навчали інструментам впливу на владу

Бердичівська МРГО "Добра справа" спільно з Красівської сільською бібліотекою в Семенівській ОТГ провели Майстерню громадського активіста в рамках проекту "Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні"(ПУЛЬС). 

У Семенівській громаді, що на Житомирщині, навчали інструментам впливу на владу


Захід розпочався з вправ, які дозволили учасникам уявити, що являє собою влада. Вправа "Квітка влади" допомогла зрозуміти поняття "адвокації". Жителі сіл Красівки та Закутинець отримали прикладну інформацію про інструменти впливу на владу: від інформаційних запитів до електронних петицій. Виступ Балюка Юрія (БМРГО "Добра справа") запрошені головний спеціаліст Семенівської ОТГ Царапаєва Марина та в.о. старости Красівського округу Ігор Апатов доповнювали інформацією про наявний стан справ у громаді. Також кожен учасник майстерні зміг випробувати себе в якості організатора місцевої ініціативи. За допомогою спеціально розробленої гри, за мотивами глобального бінго, громадяни отримали завдання створити зону відпочинку, - парк з пляжем,- для односельчан. Але не все так легко, адже слід відповісти на ряд питань, що починаються зі слова "хто": хто організує суботник, хто очистить став, хто розпорядиться надати кошти, якщо в селі староста зневірений у людях і не розпоряджається коштами громади, а фермера замучили пайовики скандалами і місцева влада завжди щось просить. Кожен отримав роль, яку виконав із захопленням: ну, а як же не захопитися, коли ти за мить, наприклад, священик з бородою, який любить читати Біблію і до тебе підходить пенсіонер, який любить поговорити, і пропонує зібрати кошти серед мешканців на зону відпочинку. Море вражень та емоцій, а головне - висновок у підсумку : реформа децентралізації дає можливості до об'єднання зусиль як влади так і простих людей задля розвитку, лише співпраця та консолідація є рушіями до успіху.

У Семенівській громаді, що на Житомирщині, навчали інструментам впливу на владу


На прощання всі учасники даного заходу отримали у подарунок спеціально виготовлені інформаційні бокси, які містять усі інструменти активного громадянина, а у додаток всередині містять канцелярське начиння та смаколики.

Проект реалізується за підтримки Асоціації міст України (АМУ) в партнерстві з Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів IREX в Україні за фінансової підтримки USAID.

У Семенівській громаді, що на Житомирщині, навчали інструментам впливу на владу

2019-06-10