При встановленні сонячної електростанції можна зекономити до 50 000 гривень за рахунок обласного бюджету

Зараз кожен з нас шукає шляхи для підвищення енергоефективності свого будинку для того, щоб заощадити на комунальних платежах, так як тарифи на газ та електроенергію суттєво піднялися. Та мало хто знає про те, що є можливість не лише економити електроенергію, а ще й заробляти, продаючи ту ж саму електроенергію для держави по «зеленому тарифу». Звучить дивно, адже, здавалося, ні у кого немає у підвалі своєї власної електростанції, проте у Європі подібне практикується вже давно, а джерелом виготовлення електричної енергії є… сонце.

Так, нині у світі вже багато хто переходить на сонячні батареї та електростанції, однак в Україні це ще мало практикується. По перше, люди бояться усього нового, а по-друге, багатьох відлякують ціни, адже сонячні електростанції – річ недешева. Тому слід знати, що термін окупності мережевої сонячної станції під зелений тариф становить від 3 до 8 років.

 

При розрахунку окупності враховують сонячну інсоляцію, кут та сторони розміщення сонячних батарей, власне споживання електроенергії, тощо. Однак реальний термін окупності такої станції в наших широтах становить в середньому 5 років. Для інформації: станом на 2017 рік тариф становить 0,18 євро за 1 кВт*год. електричної енергії, яка генерується системою сонячної електростанції. Окрім того, виявляється, можна додатково повернути 20% від суми витрачених коштів.

Жителям Житомирської області з обласного бюджету відшкодовуватимуть 15% від вартості систем сонячного теплопостачання та 20% від вартості сонячних батарей та дахових панелей, а також обладнання і матеріалів для використання альтернативних джерел енергії – повідомляє Офіційний сайт Житомирської обласної державної адщміністрації. Річ у тім, що нещодавно з такою ініціативою виступив губернатор Житомирщини Ігор Гундич, а вже 4 квітня під час проведення сесії її підтримали більшістю голосів депутати Житомирської обласної ради, збільшивши фінансування програми енергоефективності (Програма стимулювання населення, ОСББ, ЖБК Житомирщини щодо ефективного використання енергетичних ресурсів та енергозбереження на 2015-2018 роки) до 2,5 млн грн.

«Жителі Житомирщини, використовуючи енергію сонця, зможуть вже у 2017 році забезпечувати власні потреби в електроенергії або продавати електроенергію державі за «зеленим» тарифом. Долучайтеся і встановлюйте сучасне енергоефективне обладнання – ми підтримаємо», – прокоментував голова ОДА Ігор Гундич та подякував депутатам обласної ради за підтримку.

Відповідно до рішення, на обладнання і матеріали, спрямовані на використання альтернативних джерел енергії – теплонасосну систему для водяної системи опалення та/або гарячого водопостачання і систему сонячного теплопостачання та/або гарячого водопостачання для фізичних осіб відшкодовуватиметься 15% від суми кредиту, але не більше 50 000 грн, для ОСББ, ЖБК – 15% від суми кредиту. На приватні сонячні електростанції та відповідне додаткове обладнання і матеріали до них для фізичних осіб буде відшкодовуватися 20% від суми кредиту, але не більше 50 000 грн».

Також зміни до Програми стимулювання населення, ОСББ, ЖБК Житомирщини щодо ефективного використання енергетичних ресурсів та енергозбереження на 2015-2018 роки

передбачають збільшення фінансування на 2017 рік до 2,5 млн грн, які спрямовуватимуться як на обладнання з використанням альтернативних джерел енергії, так і на «теплі кредити».

За довідками щодо кредитування можна звертатися за адресою: м. Житомир, м-н імені С. П. Корольова, 3/14, каб. 110. Телефон: (0412) 47-47-12.

За інформацією прес-служби Житомирської обласної державної адміністрації

2017-04-23